top of page
shutterstock_267784448 (Large).jpg

ייעוץ קרדיולוגי

בעיות קרדיולוגיות שכיחות

נושאים כללים בקרדיולוגיה

מהו ייעוץ קרדיולוגי?

מחלות לב וכלי דם גורמים לתמותה רבה ובעולם המערבי וגם בישראל הן נחשבות לגורם התמותה מספר אחד. ייעוץ קרדיולוגי  אבחון וטיפול שינתן בזמן עשוי למנוע את התדרדרות מצב הלב וכלי הדם. ככל שהגילוי מוקדם יותר יהיה אפשר להתחיל בטיפול מונע. יעוץ קרדיולוגי עוסק במחלות לב וכלי דם, בחריגת הלב מתפקודו הנורמלי בשל בעיה בלב עצמו או בגורם מחוץ ללב. הסיבות יכולות להיות  בעיות רפואיות כמו: הפרעות בתפקוד הלב, מחלות לב וכלי דם, מחלת לב איסכמית, אי ספיקת לב, קרדיומיופתיה, מחלות לב מסתמיות, פריקרדיטיס, מיוקרדיטיס, חסימות בכלי הדם הכליליים, הפרעות בקצב הלב, התקף לב ועוד. יעוץ קרדיולוגי הוא שירות חשוב ביותר שנמצא והינו חלק מרפואת הלב וכלי הדם. הייעוץ הקרדיולוגי ניתן על ידי רופא מומחה בקרדיולוגיה, עבור מגוון רחב של מחלות, בעיות וליקויים הקשורים ללב ולכלי הדם. מחלות קרדיולוגיות עשויות להשפיע משמעותית על בריאותו של האדם, על איכות חייו ועל תוחלת חייו. לכן, כאשר ישנו חשד לבעיה/מחלה קרדיולוגית, מומלץ להיבדק על ידי רופא קרדיולוג. הייעוץ ניתן על ידי קרדיולוג מומחה, שמספק את האבחון ואת הטיפול המניעתי המיטבי.

ייעוץ קרדיולוגי

למי מיועד הייעוץ קרדיולוגי?

הייעוץ קרדיולוגי מיועד לאנשים שנמצאים במצבים רפואיים שונים, ביניהם:

  • אנשים להם יש סיכוי גבוה ללקות במחלת לב ומצויים בקבוצת סיכון לחלות במחלות לב וכלי דם. מדובר באנשים החולים במחלות כמו:  חולי סוכרת, אנשים עם יתר לחץ דם, יתר שומנים בדם, אנשים עם השמנת יתר ועוד, אנשים בעלי  רקע משפחתי של מחלות לב וכלי דם.

  • אנשים שעברו התקף לב- אוטם בשריר הלב.

  • אנשים הסובלים ממחלות לב שונות, מומי לב, בעיות במסתמי הלב, אי ספיקת לב, הפרעות בקצב הלב ועוד.

  • אנשים שזקוקים לפרוצדורה רפואית בתחום הלב כגון: ניתוח, צנתור אבחוני ו/ או טיפולי, החלפת מסתם בניתוח או בצנתור לרבות צנתור טאבי, השתלת קוצב, היפוך.

 

מי מוסמך לתת ייעוץ קרדיולוגי?

רופא קרדיולוג מומחה, שעבר 3 שנות התמחות בקרדיולוגיה מוסמך לתת ייעוץ קרדיולוגי. זאת כמובן בנוסף ל-4 שנות התמחות בסיסית ברפואה פנימית. רופא אשר מתמחה בקרדיולוגיה לומד ומתמחה בהתמחויות על הקשורים למחלות לב וכלי דם כמו: טרשת עורקים, אקו ומחלות מסתם, מחלות לב מולדות, הפרעות קצב לב, מחלות כליליות, צנתורים, ועוד. בעיות לב עשויות להיות מאד קריטיות בהקשר לתפקודו היומיומי של האדם הלוקה בהן וברוב המקרים הן פוגעות באיכות חייו ובבריאותו. לכן חשוב לפנות לייעוץ קרדיולוגי אצל רופא קרדיולוג מנוסה, ומומחה בתחומו.

 

מה כוללת פגישת ייעוץ קרדיולוגי?

בפגישת הייעוץ הקרדיולוגי, הרופא הקרדיולוג מברר קודם כל מהי סיבת הפניה וההגעה שלכם לייעוץ. הוא מבצע תשאול מקיף של המטופל אודות ההיסטוריה הרפואית שלו ושל משפחתו, תוך שימת לב לגורמי סיכון, בעיות, הפרעות, או מחלות לב וכלי הדם. הקרדיולוג יסקור את הבדיקות שביצעתם לפני פגישת היעוץ הקרדיולוגי וגם ישלח אותכם לבדיקות רפואיות מקיפות להשלמת התמונה הקלינית. לאחר שכל הנתונים, שעלו בפגישת היעוץ ובבדיקות השונות, יהיו בידיו של הקרדיולוג , ייתן הקרדיולוג יעוץ קרדיולוגי מקיף כולל שיקוף המצב הקיים והמצב העתידי. בהתאם לממצאים ולבעיה הרפואית שהייתה /התגלתה  תקבלו חוות דעת בקשר לסיכונים או להחלמה, עם תוכנית טיפול שיכולה להיות שמרנית מחד – עם תרופות, או פולשנית מאידך – צנתור, אבלציה, ניתוח וכד', הכל בהתאם לסוג הבעיה הרפואית.

 

מהם סוגי הייעוץ הקרדיולוגי?

ישנם סוגים שונים של ייעוץ קרדיולוגי אותם ניתן לסווג בהתאם לשלבים בהם הוא ניתן למטופל:

 

ייעוץ קרדיולוגי אבחנתי/מניעתי לפני גילוי מחלה או בעיה קרדיולוגית

אבחון מוקדם: מחלות קרדיולוגיות עשויות להיות כרוכות בסיכון משמעותי לבריאות האדם ולחייו. חלק מהמחלות הקשורות בלב ובכלי הדם ניתן לאבחן אבחון מוקדם ולכן ישנה חשיבות רבה  לאבחון מוקדם שייעשה במהלך ייעוץ קרדיולוגי, כדי לספק טיפול רפואי הולם לבעיה בטרם תסלים ועוד לפני שיגרם נזק שהוא בלתי הפיך.

טיפול מונע: חלק מהבעיות הקרדיולוגיות  ניתנות למניעה וטיפול באמצעות ייעוץ קרדיולוגי המכוון לאורח חיים בריא ומטפל  בגורמי הסיכון להתפתחות מחלת לב כלילית.

 

ייעוץ קרדיולוגי לאחר גילוי בעיה קרדיולוגית

הצגת/בחירת דרכי הטיפול: רוב הבעיות קרדיולוגית ניתנות לטיפול במגוון דרכים. לכן, עם גילוי הבעיה הספציפית, תיבחן דרך הטיפול הנכונה והמיטבית עבור המטופל, במהלך  הייעוץ הקרדיולוגי.

חוות דעת שנייה: תחום הקרדיולוגיה והפתרונות הקרדיולוגיים משתנים, מתחדשים ומתייעלים כך שקרדיולוג שמעורה בהם יכול להציע לכם את הפתרון והטיפול המתאים ביותר לבעייתכם  בהתאם לחידושים האחרונים בתחום.

ייעוץ קרדיולוגי לאחר ביצוע צנתור כלילי או צנתור טאבי או כל הליך קרדיולוגי אחר

טיפול במחלות לב ובעיות בכלי הדם אינו מסתיים בסיום הפרוצדורה הרפואית - הצנתור או כל הליך קרדיולוגי אחר. כדי שהמטופל יתחיל בתהליך של שיקום נדרש ייעוץ קרדיולוגי כדי להנחות את  המטופל איך להשתקם ואיך לסגל לעצמו אורח חיים בריא ונכון. היעוץ הקרדיולוגי לאחר ביצוע ההליך הרפואי נעשה כדי לשמור על חייו של המטופל , על תוצאות ההליך הרפואי ולמנוע חזרה או החמרה של הבעיה שכבר טופלה.

 

ייעוץ קרדיולוגי לפני ניתוחים שונים

כל ניתוח, הליך כירורגי טומן בחובו סיכון קטן גם אם אתם בריאים, במיוחד כאשר מבוצעת  הרדמה כללית. במטופלים עם מחלות לב או בעיות קרדיאליות, הסיכון גבוה יותר. לעתים קרובות נדרשת חוות דעת קרדיולוגית לפני ביצוע הפרוצדורה הרפואית כדי להעריך את הסיכון שבפרוצדורה הרפואית, לדייק מאד את הטיפול, ולטפל בכל מה שדרוש לפני ביצוע הפרוצדורה הרפואית.

 

מרום - מרכז רפואי קרדיולוגי  יעוץ קרדיולוגי אבחון, טרשת עורקים

 מרום מרכז רפואי קרדיולוגי קיים משנת 1997, המרכז הרפואי בבעלות ד"ר סילבר חיים קרדיולוג מומחה ובעל ניסיון רב. במרכז צוות רופאים קרדיולוגים מומחים ומובילים, החולקים את הניסיון, הידע והמומחיות לאבחון וטיפול בתחום הקרדיולוגי. במרום מרכז רפואי קרדיולוגי, רופאים קרדיולוגים, מומחים ומקצועיים, בדיקות אבחון קרדיולוגיות באמצעות מכשור רפואי מתקדם. המרכז הרפואי  מרום משלב מקצועיות יחס אישי והקשבה, דבר המאפשר לו להיות ייחודי בתחומו. למרום תפיסה רפואית מתקדמת, ההופכת את הביקור הקרדיולוגי לחוויה רפואית מקצועית, בטוחה ומכבדת נערכות בדיקות לב הכוללות: אקו רגיל, אקו לב במאמץ, ארגומטריה- בדיקת לב במאמץ, אולטרה סאונד עורקי צוואר, הולטר קצב לב שרות ייחודי נוסף הינו קרדיוצ'ק לגילוי מוקדם ומניעה של מחלת טרשת העורקים. במרכז רפואי מרום קרדיולוגים מקצועיים ומיומנים וניתן ייעוץ קרדיולוגיים, מעקב וטיפול ונערכות בדיקות רפואיות בתחומים: אבחון כאבים או לחצים בחזה והפרעות קצב, מניעת מחלות לב וכלי דם, אבחון מוקדם של טרשת עורקים, יעוץ ואבחון לאחר אירועי לב, חולי אי-ספיקת לב, יעוץ ואבחון לפני צנתור, יעוץ ואבחון בבעיות במסתמי הלב, יעוץ קרדיולוגי לילדים, יעוץ ואבחון  בעיות קצב ופרפור פרוזדורים.

 

bottom of page