top of page

ייעוץ ומעקב קרדיולוגי

עורקים שנחסמו פעם אחת נוטים להיצרות נשנית. באמצעים החדשניים לפתיחת העורק אנו מטפלים רק בחלק מהבעיה ויש להתמודד לאורך זמן עם ה"אויב" - הישנות טרשת העורקים. לשם כך ישנו הצורך לשנות בצורה משמעותית את כל אורך החיים שלנו ולאמץ הרגלים חדשים, שיפחיתו את הסיכוי להישנות טרשת העורקים:

  • הפסקת עישון מוחלטת

  • פעילות גופנית

  • תזונה נכונה

  • טיפול בתרופות

 

בדרך כלל יזדקק החולה לטיפול קבוע בשתיים עד ארבע תרופות. יש להדגיש כי הטיפול בתרופות יעיל ביותר וכי מבחינת השפעתו על מניעת מוות או אירועי לב נוספים, בדרך כלל תהיה יעילותו גבוהה יותר מיעילות פתיחה מכנית של עורק מוצר באמצעות בלון או תומכן.

ייעוץ ומעקב קרדיולוגי
קרדיולוגית ילדים (ד"ר רמי פוגלמן)

מחלות לב הנן מהגורמים השכיחים לתחלואה ותמותה בגיל המבוגר. בתינוקות וילדים לעומת זאת, מחלות לב נדירות. שכיחות מחלות לב בגיל הילדות הנה פחות מאחוז אחד. למרות זאת מחלות לב יכולות לגרום לתחלואה קשה גם בילדים.

קרדיולוגית ילדים הינה מומחיות המתרכזת באבחנה וטיפול במחלות מערכת הלב וכלי הדם בגיל הצעיר. שטח זה התפתח מאד בעשורים האחרונים. קרדיולוגים המתמחים בילדים מטפלים בחולי לב מהתקופה העוברית, בתינוקית, ילדים, צעירים ואף מבוגרים עם מחלות לב מולדות.

קרדיולוגית ילדים (ד"ר רמי פוגלמן)

Check up קרדיולוגי

תן ללב שלך לבחור בבדיקה שגרתית פשוטה פעם בשנה ולהמשך ליהנות מהחיים.

בדיקת לב תקופתית מקיפה, עוצרים נבדקים אחת לשנה וממשיכים את החיים ללא דאגות.

מי מאתנו לא מכיר קרוב או ידוען מפורסם שלפתע חטף התקף לב, מבלי שום הודעה מוקדמת ללא סימפטומים מוקדמים.. אך שבגופו התרחשה מחלת טרשת העורקים.

מחלות לב וכלי הדם הם הסיבה השכיחה לתמותה ותחלואה בעולם המערבי. אחד מתוך שלושה מאתנו ימות ממחלת לב או כלי דם. זיהוי וטיפול נכון של המחלה אצל אנשים הנמצאים בסיכון גבוה יכול להאריך את תוחלת החיים. לרוב, המחלה אינה מלווה בסימפטומים מוקדמים, אך עלולה בשלבים מתקדמים לגרום לכאבים בחזה, אוטם שריר הלב, אי ספיקת לב, הפרעות קצב ועד מוות. המחלה ניתנת לטיפול ומניעה על ידי אורח חיים בריא, ולעיתים מתן טיפול תרופתי מונע כמו תרופות להפחתת רמת הכולסטרול הרע LDL) ואספירין .

Check up קרדיולוגי (ד"ר חיים סילבר)
קרדיומיופתיה

קרדיומיופתיה היא אוסף של מחלות של שריר הלב, הקשורות בבעיה תפקודית מכנית או חשמלית ואשר לרוב גורמות להתעבות או להרחבה של שריר הלב, וזאת כתוצאה ממגוון סיבות, על פי רוב גנטיות. מגוון הגנים והמחלות התורשתיות גורמים לקיומן של קרדיומיופתיה, בעיקר קרדיומיופתיה היפרטרופית (התעבות שריר הלב) וכן בחלק מן המקרים בקרדיומיופתיה מורחבת. לכן יש חשיבות להערכה משפחתית ולתשאול לגבי מוות לבבי פתאומי במשפחה, סיפור של קרובי משפחה שעברו השתלת קוצב וכיוצא בזאת.

קרדיו-אונקולוגיה: מניעה וטיפול בסיבוכים קרדיאליים עקב טיפולי כמותרפים לחולים בסרטן. השיפור באבחון וטיפול בחולי סרטן מאפשר עלייה בתוחלת החיים, כאשר חלק מהמטופלים, מתמודדים עם תחלואה ארוכת טווח שקשורה לטיפולים בסרטן. הטיפולים האונקולוגים, בחולי סרטן עשויים לגרום נזק ללב, כאשר הפגיעה בלב הפכה להיות הסיבה הנפוצה ביותר לתחלואה ותמותה בקבוצת המטופלים הזו. 

אבחון מוקדם לטרשת עורקים וטיפול בסטטינים

בשורה בתחום הרפואה הקרדיאלית אבחון מדויק של בדיקת טרשת עורקים בשאלת טיפול תרופתי בסטטינים: לאחרונה פורסמו מספר מחקרים המראים כי בעזרת הדמיה פשוטה באמצעות מכשיר אולטרה סאונד, ניתן להדגים נוכחות טרשת עורקים בעורקי הצוואר (עורק התרדמה, קרוטיד) ובעורקי הירך יותר מאשר בשיטות המקובלות ועל ידי כך לאבחן בצורה מיטבית את המטופלים הזקוקים בנוסף לאורח חיים בריא לטיפול תרופתי מונע (סטטין).

אם בעבר בכדי להעריך את רמת הסיכון שלך לחלות במחלת לב היית  פשוט נשאל שאלות על מצבך הבריאותי, מבצע  בדיקת דם  הכוללת גלוקוז, סך כולסטרול, HDL,LDL, TG תפקודי כבד, ובמידה וחלק או כל המדדים היו גבוהים היה מוצע לך לפי הפרוטוקול האירופאי/אמריקני טיפול בסטטינים. לטיפול מונע. סטטין הם קבוצה של תרופות המפחיתות את רמת הכולסטרול ה"רע" LDL בגוף ומסייעות במניעת מחלות קרדיולוגיות.

ייעוץ לטיפול בסטטינים
מרפאת לב האישה

מרפאת לב האישה

לתחלואת לב אצל נשים יש ייחודיות משלה. הבעיה העיקרית ב"קרדיולוגיה נשית" היא אבחון, בעיקר בגיל הפוריות. ההרגשה של האישה תלויה רבות במצבה ההורמונאלי. שינויים הורמונאליים מסוגלים בין היתר לגרום לכאבים באזור החזה שלעיתים דומים לסימפטומים של מחלות לב. אבל גם ההפך הוא הכנון, וידועים מקרים רבים בהם מחלות קשות מאוד לא אובחנו בזמן בגלל סימפטומים מאוד כללים ולא מובהקים שלא נראו קשורים לתחום הקרדיולוגיה.

קרדיומיופתיה / קרדיו-אונקולוגיה

מרפאת מסתמים

במרום מרפאת מסתמים כוללנית

מרפאת מסתמים מטפלת בחולים עם פגיעה או מום של מסתמי הלב.

הפגיעות השכיחות של מסתמי הלב:

הצרות של מסתם או דליפה של מסתם. הפגיעות השכיחות הם במסתם הדו צניפי המסתם המיטרלי ,שהוא מסתם הכניסה לחדר שמאל.

פגיעה במסתם האאורטלי שהוא המסתם ביציאה של חדר שמאל, הפגיעה השכיחה היא דלף של המסתם המיטרלי מום הנקרא לעיתים אי ספיקה של המסתם המיטרלי ,או הצרות או דליפה של המסתם  האאורטלי, במצב כזה  קיים עומס על שריר הלב.

הסימנים המעידים על פגיעה של מסתם הלב והטיפול בהם

לעיתים כאשר מופיעים שינויים במבנה הלב בבדיקת אקו הלב  וכאשר מופיעים תלונות של ירידה תפקודית כגון קוצר נשימה במאמץ יש צורך להחליט האם להחליף את המסתם או לתקן אותו. מצב זה מחייב הערכה קלינית ותפקודית של המטופל,  מלווה בהערכה אקוקרדיוגרפית של המום המסתמי.

מרפאת מסתמים
bottom of page