top of page

אבחון טרשת עורקים

חדש וייחודי: בדיקת אבחון בהדמיה להערכה והתאמת טיפול בסטטנים

בשורה בתחום הרפואה הרדיאלית אבחון מדויק של בדיקת טרשת עורקים בלב ובנוסף בשאלת טיפול תרופתי בסטטינים 

 בעזרת הדמיה פשוטה באמצעות מכשיר אולטרה סאונד, ניתן להדגים נוכחות טרשת עורקים בעורקי הצוואר (עורק התרדמה, קרוטיד)

עורקי המפשעה ובעורקי הירך יותר מאשר בשיטות המקובלות היום ועל ידי כך לאבחן בצורה מיטבית את טרשת העורקים

והמטופלים הזקוקים בנוסף לאורח חיים בריא לטיפול תרופתי מונע (סטטין).

 בעבר בכדי להעריך את רמת הסיכון של אנשים  לחלות במחלת לב טרשתיות הומלץ לבצע בדיקת דם  הכוללת גלוקוז,

סך כולסטרול, HDL ,LDL ,TG תפקודי כבד. במידה וחלק או כל המדדים היו גבוהים היה מוצע לפי הפרוטוקול הרפואי טיפול תרופתי מונע

בסטטינים המפחית את רמת הכולסטרול ה"רע" LDL בגוף ומסייע במניעת מחלות קרדיולוגיות.

 האבחון החדשני במרום כולל הדמיה בעזרת אולטרה סאונד ונותן מענה לאיתור  בזמן של טרשת עורקים ושאלת הטיפול בסטטינים.

במרכז מרום מבוצעת בדיקה קרדיולוגית בעזרת מכשור רפואי מתקדם וצוות רפאי מקצועי ומיומן המאפשרת גילוי מוקדם של טרשת העורקים בלב,

הליך שיכול להאריך את תוחלת החיים שלך ואף למנוע התקף לב!

אבחון  מוקדם לטרשת עורקים

בשורה בתחום הרפואה הקרדיאלית אבחון מדויק של בדיקת טרשת עורקים בלב ובנוסף בשאלת טיפול תרופתי בסטטינים. בעזרת הדמיה פשוטה באמצעות מכשיר אולטרה סאונד, ניתן להדגים נוכחות טרשת עורקים בעורקי הצוואר (עורק התרדמה, קרוטיד), עורקי המפשעה ובעורקי הירך יותר מאשר בשיטות המקובלות היום ועל ידי כך לאבחן בצורה מיטבית את טרשת העורקים.  המטופלים הזקוקים בנוסף לאורח חיים בריא לטיפול תרופתי מונע (סטטין). בעבר בכדי להעריך את רמת הסיכון של אנשים  לחלות במחלת לב טרשתיות הומלץ לבצע בדיקת דם  הכוללת גלוקוז, סך כולסטרול, HDL ,LDL ,TG תפקודי כבד. במידה וחלק או כל המדדים היו גבוהים היה מוצע לפי הפרוטוקול הרפואי טיפול תרופתי מונע בסטטינים המפחית את רמת הכולסטרול ה"רע" LDL בגוף ומסייע במניעת מחלות קרדיולוגיות. האבחון החדשני במרום כולל הדמיה בעזרת אולטרה סאונד ונותן מענה לאיתור  בזמן של טרשת עורקים ושאלת הטיפול בסטטינים. במרום- מרכז רפואי קרדיולוגי, מבוצעת בדיקה קרדיולוגית בעזרת מכשור רפואי מתקדם וצוות רפאי מקצועי ומיומן המאפשרת גילוי מוקדם של טרשת העורקים בלב, הליך שיכול להאריך את תוחלת החיים שלך ואף למנוע התקף לב!

מה הם יתרונות אבחון טרשת העורקים בעזרת הדמיה -אולטרה סאונד?

כיום כאשר רוצים לאבחן טרשת עורקים ומשתמשים בכלי אבחוני סטטיסטיקאי המתייחסים בעיקר לגורמי סיכון מסורתיים כגון: גיל, מגדר, רמת כולסטרול, יתר לחץ דם, מצב העישון, מבצעים בעצם הערכה לא מדויקת. מטופלם רבים המאובחנים בשיטה זו כבעלי סיכון נמוך למחלת לב, למעשה היו צריכים להיות מוגדרים כנמצאים בסיכון גבוה ולהפך. כולנו מכירים את הספורטאי הרזה שחלה בגיל צעיר ולעומתו את השמן המעשן שמת בשיבה טובה  (צ'רצ'יל) לדוגמא.  

 •  בעזרת הדמיה פשוטה באמצעות מכשיר אולטרה סאונד, ניתן להדגים נוכחות טרשת עורקים בעורקי הצוואר (עורק התרדמה, קרוטיד) עורקי המפשעה ובעורקי הירך (עורק פמורלי).

 • בעזרת אמצעי פשוט זה ניתן להגיע לגילוי מוקדם של טרשת עורקים טוב יותר מאשר בשיטות המקובלות ועל ידי כך לאבחן בצורה מיטבית את המטופלים בסיכון גבוה הזקוקים בנוסף לאורח חיים בריא לטיפול תרופתי מונע באמצעות סטטין להפחתת הכולסטרול הרע LDL. 

 • ניתן לזהות את המטופלים בסיכון נמוך החייבים לנהוג באורח חיים בריא, אך אינם נזקקים לטיפול תרופתי מונע זאת בניגוד לאבחון באמצעים המסורתיים בהם נעשות לא פעם טעויות בהערכת הסיכון.

 • יתרון נוסף לשימוש בהדמיה ככלי אבחוני הוא הגברת ההיענות לטיפול התרופתי הנתון ש-90% מהמטופלים שמקבלים תרופות מניעה בעקבות בדיקה זו בה מקבלים הוכחה פיזית ממשית להמצאות רמת סיכון גבוהה, מצליחים להתמיד בטיפול המניעתי לעומת 50% מהמטופלים שאובחנו רק ל ידי השיטה המסורתית בה בודקים רק את גורמי הסיכון בהם רמת כולסטרול  יתר לחץ דם  ומצב העישון.

למי מיועד אבחון טרשת העורקים בעזרת בדיקת ההדמיה?

 • לגברים ונשים בכל גיל, בריאים בדרך כלל אשר קבלו המלצה לטיפול תרופתי עם סטטין עקב ערכי כולסטרול גבוה.

 • לגברים מגיל 45 ולנשים מגיל 55 בריאים המעוניינים לדעת מהו הסיכון שלהם לחלות במחלת לב או כלי דם ומהו הטיפול המיטבי למניעה.

 • לנשים ולגברים אשר במשפחתם קרוב משפחה מדרגה ראשונה  אשר חלו במחלת לב או כלי דם בגיל נמוך מ 55 אצל גברים או נמוך מ 65 אצל נשים.

 • לבעלי גורמי סיכון כגון עישון, לחץ דם גבוה, ערכי סוכר גבוהים, וערכי כולסטרול גבוהים.

 • לגברים העוסקים בספורט ובפעילות גופנית בעצימות גבוהה מעל גיל 40.

 •  

למי אבחון טרשת עורקים בעזרת הדמיה אינו מיועד?

למטופלים עם מחלת לב ידועה, אשר עברו אירוע לבבי או מוחי או שעברו צנתור לב  טיפולי  או מטופלים שבעבר הודגם כי הם לוקים בטרשת עורקים, או לחולי סוכרת מעל 10 שנים.

אבחון טרשת עורקים במרכז רפואי מרום

 • מרום- מרכז רפואי קרדיולוגי מציע שיטה כוללנית חדשה המשלבת אבחון רמת הסיכון ללקות במחלת טרשת העורקים באמצעים המסורתיים בשילוב עם בדיקת הדמייה, באמצעים טכנולוגים מתקדמים.

 • הבדיקה נעשית, על ידי טכנולוגים רפואיים מיומנים, באמצעות צוות רופאים קרדיולוגים מומחים מן השורה הראשונה בישראל. בתום הבדיקה הנבדק מקבל יעוץ רפואי ונמסרות לו תוצאות הבדיקה, הכוללת באיזו רמת סיכון הוא נמצא, ומה הטיפול המיטבי הנדרש עבורו  בנוסף לאורח חיים בריא. כמו כן הקרדיולוג ייעץ  האם יש מקום להוספה או הפסקת טיפול תרופתי מונע כגון סטטין או אספירין.

האבחון במכון מרום כולל:

 • מילוי שאלון רפואי

 • בדיקת  אולטרה סאונד דופלקס של עורקי הצוואר ועורקי המפשעה (קרוטיד)

 • בדיקת לחץ דם, משקל וגובה

 • הערכת סיכון בסיסית בהתאם לגורמי הסיכון ופרמינגהם/SCORE

 • סכום רפואי והמלצות על ידי רופא קרדיולוג

 

על הנבדק להביא בדיקת דם עדכנית (מהשנה האחרונה) הכוללת גלוקוז, סך כולסטרול HDL ,LDL ,TG תפקודי כבד, תפקודי כליה  מהשנה האחרונה.

bottom of page