<
 
קטגוריות
כתבות נוספות

מניעה של התקפי לב ואירועים מוחיים

מניעה של התקפי לב ואירועים מוחיים – עם בדיקות סקר- צ'ק אפ קרדיולוגי זה אפשרי!

התקף לב או אירוע מוחי ניתנים למניעה מראש! באמצעות בדיקות סקר -צ'ק אפ קרדיולוגי ניתן לאבחן באופן מוקדם טרשת עורקים ועל ידי כך לטפל ולהקטין את הסיכון של התקף לב או של אירוע מוחי.

בדיקת סקר חדשנית, פשוטה ומצילת חיים!

בדיקות הסקר- הצ'ק אפ הקרדיולוגי, הוא שילוב חדשני של מספר בדיקות פשוטות, לא פולשניות וללא קרינה. שילוב בדיקות הסקר לכדי סדרה אחת, ייחודי למרכז הרפואי הקרדיולוגי שלנו, ומאפשר לזהות טרשת עורקים גם בשלבים מאוד מוקדמים.

בזכות מכלול הבדיקות, אנו יודעים להעריך בבהירות ובאובייקטיביות את הסיכון שלך לחלות במחלות לב וכלי דם וכתוצאה מכך - באירוע לב או אירוע מוחי. הבדיקה מאפשרת לקרדיולוג להתוות טיפול מתאים ולמנוע נזקים בלתי הפיכים.

איך זה עובד בפועל?

בדיקות הסקר –הצק אפ הקרדיולוגי כולל סדרת בדיקות האורכת כשעתיים:

  • מילוי שאלון רפואי

  • הדמיה של עורקי הצוואר (הקרוטיד) ועורקי המפשעה באמצעות מכשיר אולטרה סאונד דופלר– שילוב ייחודי הנעשה אך ורק אצלנו.

  • מבחן לב במאמץ (ארגומטריה).

  • הערכת הסיכון לתחלואה לבבית ואירוע מוחי.

  • שיחה עם קרדיולוג ומתן תוצאות הבדיקות.

  • סכום וייעוץ רפואי הכולל המלצה לטיפול מניעתי מתאים.

בדיקות הסקר הרפואיות – הצ'ק אפ הקרדיאלי וההוכחה מחקרית

מספר מחקרים שנערכו בארה"ב ובאירופה, חקרו ובדקו שיטות שונות לגילוי מוקדם של טרשת העורקים. במחקר ה- PESA ובמחקר ה- AWHS (הפניות) נערכו השוואות בין 4 שיטות בדיקה שונות, בהן גם אולטרה סאונד של עורקי

באמצעות 4 שיטות הבדיקה ונמצא כי טרשת העורקים מזוהה בשלבים המוקדמים ביותר שלה בבדיקת האולטרה סאונד של עורקי המפשעה. השילוב עם בדיקת עורקי הצוואר מאפשרת להעריך את היקף הפגיעה מטרשת עורקים בדיוק גבוה יותר מאשר בבדיקות כימות סידן calcium score) ) באמצעות CT. מסקנה זו מהווה פריצת דרך משמעותית בתחום ומאפשרת לנו לזהות מוקדם, לטפל ולמנוע, וכל זאת כאמור ללא בדיקות פולשניות וללא קרינה.

הבדיקה פשוטה, אינה דורשת צום או אשפוז בבית חולים, ויתרונה הוא האבחון העדיף שהיא מספקת על פני הבדיקות האחרות