top of page
shutterstock_267784448 (Large).jpg

אקו לב פרטי

בעיות קרדיולוגיות שכיחות

נושאים כללים בקרדיולוגיה

מהו אקו לב פרטי?

אקו לב פרטי, היא בדיקה רפואית המשתמשת בגלי קול ליצירת תמונות של הלב בזמן אמת. אקו לב הינה בדיקה המאפשרת הערכה מקיפה של החדרים, מבנה המסתמים, ותפקודם כולל של שריר הלב. כאשר באמצעות הדופלר ניתן  להדגים את הזרימה, המהירות וכיוון הזרימה של  הדם, ותפקוד. הבדיקה מאפשרת לרופא הקרדיולוג לזהות מצבים שונים בלב, לזהות חריגות ולנטר את התקדמות מחלת לב, לאבחן במדויק את הבעיה ולהתאים את הטיפול הנדרש.

אקו לב פרטי

מה היתרון של ביצוע בדיקת אקו לב פרטי?

 אחד היתרונות המשמעותיים של בחירה בבדיקת אקו לב פרטית היא הנוחות והנגישות שהיא מציעה. שלא כמו מערכות בריאות ציבוריות שבהן זמני ההמתנה לבדיקת אקו לב עשוייה להיות ארוכה, בדיקת אקו לב פרטית מהירה יותר ומאפשרת למטופלים לקבל מידע אבחוני חיוני באופן מיידי.  הבדיקה נערכת בהפניית רופא בלבד.

 

מה כוללת בדיקת אקו לב?

אקו לב  היא בדיקת אבחון מקיפה של הלב הכוללת היבטים מרובים להערכת בריאות הלב. הבדיקה חיצונית, אינה פולשנית וללא כאב ומאפשרת לאסוף מידע מפורט על מבנה הלב, תפקודו ודפוסי זרימת הדם. הבדיקה מסייעת באבחון ובניטור של מצבים לבביים שונים.

 

בנוסף להערכה המבנית, אקו לב הינה בדיקה המעריכה גם את תפקוד הלב. הבדיקה  מודדת את יכולת השאיבה של הלב, מציינת באיזו יעילות הלב דוחף דם החוצה עם כל התכווצות שלו. אקו לב  גם מעריך את תנועת שרירי הלב ואת זרימת הדם דרך חדרי הלב והמסתמים, ומזהה אי סדרים או חסימות כלשהן במנוחה. לצד ההערכה החזותית, אקו לב פרטי עשוי לכלול הדמיית דופלר, שהיא  טכניקה המודדת את מהירות וכיוון זרימת הדם בתוך הלב. בדיקת אקו לב, מסייעת לזהות מצבים כמו דפוסי זרימת דם חריגים, דליפת במסתמים או היצרות.

 

למי מיועדת בדיקת אקו לב?

ההפניה לאקו לב נעשית בדרך כלל על ידי רופאי משפחה, רופאים קרדיולוגים או רופאים מומחים אחרים החושדים או דורשים ברור נוסף לגבי תפקוד הלב  של המטופל.

הפניה לאקו לב נערכת בדרך כלל,  כאשר יש צורך לאבחן תפקוד לקוי או הפרעות שונות בלב ובתפקוד שריר הלב, כגון קשיי נשימה, פעימות לב לא סדירות, למעקב אחר התקף לב והערכת הנזק, לפני ניתוח לב. בדיקת אקו לב נערכת כאשר קיים חשד לבעיה  רפואית בחדרי הלב, בתפקוד במסתמי הלב, דליפת המסתמים, לעיתים לקראת ניתוח החלפת מסתם.

מהן ההנחיות לאקו לב פרטי?

אין צורך בהכנות מיוחדות לאקו לב פרטי., לרבות אכילה ונטילת תרופות.

 

כיצד מתבצעת בדיקת אקו לב פרטי?

אקו לב פרטי נערך על ידי טכנולוג.ית רפואי.ית מוסמכ.ת ונמשך לרוב בין חמש עשרה דקות לעשרים דקות.

בדיקת אקו לב מתחילה בשכיבה של המטופל על מיטת הבדיקה בסביבה  נעימה ונוחה. הטכנולוג.ית הרפואי.ית המוסמכ.ת, המתמחה באקו לב, מורח חומר דמוי ג'ל על חזה המטופל.ת.  ג'ל זה עוזר למתמר להחליק בצורה טובה וחלקה על העור ומשפר את העברת גלי הקול. המתמר פולט גלי קול בתדר גבוה החודרים לבית החזה וומגיעים בחזרה כהדים, כאשר הם נתקלים במבני לב שונים. ההדים הללו הופכים לאחר מכן לתמונות מפורטות בזמן אמת, באמצעות תוכנת מחשב מתקדמת. הקרדיולוג המומחה בפיענוח בדיקה זו מנתח בקפידה את התמונות המתקבלות מהאקו לב, כדי להעריך את חדרי הלב, המסתמים, עובי שריר הלב וכל סימן של חריגות או נזק בלב ועוד.

 

האם יש סיכונים בביצוע בדיקת אקו לב פרטית?

בדיקת אקו לב היא  בדיקת אולטרה סאונד חיצונית ובטוחה ביותר, ואינה כרוכה בחשיפה לקרינה. לבדיקת אקו לב יש מגבלות במצבים של  בית חזה עבה, למטופלים  עם השמנת יתר ואנשים הסובלים ממחלת ריאות. בית חזה עבה מקשה לעיתים לבצע את בדיקת האקו לב (אולטרה סאונד) ללב.

 

כיצד מקבלים את תוצאות אקו לב פרטי?

לתוצאות של אקו לב פרטית תפקיד מכריע באבחון מחלות לב  שונות. לאחר בדיקת אקו לב מופק דוח מפורט, המספק מידע רב ערך על מבנה הלב ותפקודו. הדוח כולל בדרך כלל מדידות, תמונות וד"וח תוצאות של הרופא קרדיולוג. התוצאות של בדיקת אקו לב פרטית מספקות הערכה מקיפה של פרמטרים לבביים שונים, כגון תפקוד מסתמים וביצועים לבביים כלליים במנוחה. תוצאות אלו מסייעות בזיהוי ואפיון חריגות, כגון הפרעות במסתמי הלב, מומי לב מולדים או מחלות שרירי לב, ומצב כללי של שריר הלב. התוצאות מספקות גם מידע לגבי דפוסי זרימת הדם בתוך הלב, ומזהות חריגות שונות.  
 

פענוח - בדרך כלל הרופא הקרדיולוג מפענח את בדיקת האקו. הוא מעריך היבטים שונים של הלב, כולל ממדים, עובי דופן, התכווצות, תפקוד מסתמים ומאפייני זרימת דם. קריטריונים ומדידות סטנדרטיים משמשים להערכת פרמטרים אלה, מה שמאפשר אבחון עקביות ומהימנות.
 

דיווח - מופק דו"ח מקיף המסכם את ממצאי אקו לב פרטי. דו"ח זה כולל מידע דמוגרפי של המטופל, פרטי בדיקה, תמונות, מדידות וותוצאות. ההנחיות מספקות לעתים קרובות המלצות ספציפיות לתוכן ולפורמט של הדו"ח כדי להבטיח תקשורת ברורה עם הרופאים המפנים.

 

בדיקת אקו לב פרטית במרום מרכז רפואי קרדיולוגי

במרום - המרכז הרפואי קרדיולוגי, אנו עורכים בדיקות אקו לב פרטיות באמצעות מכשור רפואי מתקדם. צוות  הטכנולוגים הרפואיים המומחים, מבצע כל אקו לב פרטי בדיוק, במיומנות ובמקצועיות. צוות הרופאים הקרדיולוגים המומחים שלנו מפענח את התוצאות. המרכז הרפואי קרדיולוגי מרום מנוהל על ידי ד"ר סילבר חיים, מומחה בעל שם בקרדיולוגיה, מחויב להעניק טיפול יוצא דופן למטופליו. אנו נותנים מענה למטופלים מקופות החולים מכבי, לאומית ומאוחדת וכן לחברי קופת חולים כללית המבקשים לבצע אקו לב פרטי ולתיירים. מתוך הבנת חשיבות הנוחות, אנו שואפים לתאם פגישות בזמינות מרבית, תוך הבטחת חוויה מותאמת אישית לכל מטופל. מחויבותנו למתן שירות אדיב ומקצועי מביאה לכך שכל מטופל מקבל יחס אישי בביקורו במרכזנו.

 

כל הזכויות שמורות למרום שירותים רפואיים.

bottom of page