<

אקו לב / אקו דופלר / אקוקרדיוגרפיה

מהי בדיקת אקו לב?

בדיקת אקו לב, או בשמה המלא, אקו-קרדיוגרפיה, היא בדיקת אולטרסאונד של הלב הנעשית באמצעות שימוש בגלי קול בתדר גבוה. הבדיקה סורקת את איברי הלב, ומייצרת תמונות נעות. היא נחשבת לבדיקה מובילה בתחום הרפואה בכל הקשור להערכת תפקוד שריר הלב, מבנה חלל הלב, מבנה המסתמים הנמצאים בין העליות לחדרי הלב, את פעילותם ותפקודם. בדיקת אקו לב מכונה גם אקו דופלר. כי בדיקה זו  מדגימה את זרימת הדם ומהירות זרימת הדם. הבדיקה חיצונית ואיננה פולשנית.

 

מי מופנה לבדיקת אקו לב?

הפניה לבדיקת אקו לב נעשית לרוב על ידי רופא המשפחה או הקרדיולוג במידה ועולה חשד שקיימת בעיה במסתמים, בחדרי הלב או בתפקוד הלב. בדיקת אקו לב מסייעת לאבחן תפקוד לקוי או הפרעות שונות בלב ובתפקוד שריר הלב, כגון קשיי נשימה, פעימות לב לא סדירות, למעקב אחר התקף לב והערכת הנזק.

 

מה הן ההנחיות לבדיקה אקו לב?

הבדיקה חיצונית, אינה פולשנית, או כרוכה בכאב. אין צורך בהכנה מיוחדת לבדיקה, בתום הבדיקה הנך חופשי לחזור לפעילות שגרתית רגילה.

מה כוללת בדיקת אקו לב?

תפקודי הלב - כושר ההתכווצות של חדר שמאל - זוהי המשאבה המזרימה את הדם המחומצן דרך אבי העורקים לכל הגוף. בנוסף, מתבצעת הערכה האם כל חדרי הלב מתכווצים היטב או שיש פגיעה חלקית בהתכווצות כפי שקורה לעתים לאחר אוטם שריר הלב (התקף לב).

מבנה שריר הלב - האם עובי הדפנות תקין או שקיימת התעבות ממוקמת או נרחבת. (ממצא זה קיים לעתים אצל הלוקים ביתר לחץ דם או במחלות שריר הלב). מבנה ותפקוד מסתמי הלב: הערכה זו חשובה כאשר נשמעת אוושה (רשרוש), או כאשר קיים חשד להיצרות או דליפה של אחד המסתמים. ניתן להעריך את גודל ותפקוד עליות הלב ואת מבנה אבי העורקים והעורק הריאתי.

כיצד מתבצעת בדיקת אקו לב?

הבדיקה נערכת על ידי טכנולוג/ית מוסמכ/ת ונמשכת לרוב בין חמש עשרה דקות ל עשרים דקות, במהלך הבדיקה המטופל מתבקש לשכב על צידו השמאלי ולהסיר בגדים מפלג הגוף העליון. לאחר מכן, הטכנולוג/ית באמצעות מתמר ייעודי סורק אזורים בבית החזה בכללם , מעל לכלוב הצלעות באזור הצוואר, בין הצלעות ומתחת לצלעות, אזור הלב, זרימת הדם דרך המסתמים. 

מה הם הסיכונים ומגבלות בדיקת אקו לב?

בדיקת אקו לב הנה בדיקת אולטרה סאונד חיצונית ובטוחה  ביותר, ואינה כרוכה בחשיפה לקרינה. לבדיקת אקו לב יש מגבלות במצבים של  בית חזה עבה, למטופלים  עם השמנת יתר ואנשים הסובלים ממחלת ריאות. בית חזה עבה מקשה לעיתים לבצע את בדיקת האולטרה סאונד ללב.

 

תוצאות בדיקת אקו לב

תוצאות הבדיקה מפוענחות על ידי קרדיולוג מומחה. התוצאות ישלחו  אל הרופא שהפנה את המטופל  לביצוע  הבדיקה. לאחר מכן הרופא המפנה ישוחח עם המטופל על תוצאות הבדיקה ומשמעותן. לכן חשוב לקבוע תור מבעוד מועד לרופא המפנה לבדיקת האקו וכדי לעקוב אחר תוצאות הבדיקה על מנת לוודא שהבריאות תקינה.

 

בדיקת אקו לב במרום מרכז רפואי קרדיולוגי

בדיקת האקו לב  נערכת  במרום מרכז רפואי קרדיולוגי באמצעות מכשור רפואי משוכלל. את הבדיקה עורכים  טכנולוגיות/ים המבצעים את הבדיקה במיומנות ומקצועיות רבה ורופאים קרדיולוגים מומחים המפענחים את התשובות. את מרום מרכז רפואי קרדיולוגי מנהל ד"ר סילבר חיים  מומחה בקרדיולוגיה. מתקבלים לבדיקת האקו  מטופלים מקופות החולים מכבי לאומית ומאוחדת וחברי קופת חולים כללית  באופן פרטי. אנו משתדלים לתת שרות אדיב ומקצועי לתאם תורים בהתאמה אישית שרות ויחס אישי.

יצירת קשר ודרכי הגעה

מרכז מרום הוא מרכז רפואי בעל צוות רופאים מומחים מובילים, החולקים את הניסיון,

הידע והמומחיות שלהם לטיפול בך.

במרכז קיים מכשור רפואי מתקדם,

משולב עם יחס אישי והקשבה.

למידע נוסף וקביעת תור לבדיקה

במרכז מרום ניתן לפנות אלינו:

מרום - שירותים רפואיים | בית "מריק",

הצומת 8 פינת דרך השרון 8 כפר סבא

טלפון: 09-7441155

פקס: 09-7440544

וואטסאפ: 054-6105269

הבהרה:

כל הכתוב באתר זה נועד לספק מידע רפואי בלבד ואינו מהווה עצה רפואית או תחליף להתייעצות עם איש מקצוע מוסמך כגון רופא או כל מומחה אחר בהתאם לעניין, על בסיס אישי ופרטני. אין להסתמך על מידע המופיע באתר לשם החלטה על טיפול רפואי כלשהו והעושה כן עושה זאת על אחריותו המלאה והבלעדית.

טלפון: 09-7441155 | פקס: 09-7440544

contact@maromdoc.co.il

  • Black Facebook Icon

© 2016 כל הזכויות שמורות למרפאת מרום | קבוצת קרדיולוגים ורופאים מומחים

עיצוב ובניית האתר iSite.co.il Solutions

אסטרטגיית שיווק Magnusmarketing.co.il

CHECK-UP!